Tradycyjna kuchnia polska

Jeżeli pragniesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Typowe posiłki są niezmiernie obfite oraz często zawierają dużo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie odrobinę, aby odkryć, że są w rzeczy samej smaczne oraz godne kilku kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi artykułami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz polska kiełbacha.

restauracja w Krakowie

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, niemniej jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zdumiewającego chleba i wybornych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest stale wzbogacane o nowe smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w tradycyjnej polskiej kuchni?

Restaurants in Main Market

W najwyższym stopniu banalnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, można w niej również odszukać w rzeczywistości przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem rozmaitych, w pewnych sytuacjach egzotycznych dań.
•    Prócz schematycznych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować również w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, apetyczna i nieraz straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odnaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw i bardzo dobre polskie napoje oraz upajać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.